fbpx
Select Page

Pobierz bezpłatne nagranie

 

Autoscaling, dokładna zasada działania – demo na chmurze AWS

 

Nagranie video gdzie pokazuję krok po kroku jak stworzyć web serwer i podłączyć go pod autoscaling.

Dzięki temu zobaczysz jak na chmurze AWS automatycznie tworzą się serwery webowe, nie dopuszczając do awarii strony internetowej.

Chcesz tworzyć własne serwery na chmurze, samodzielnie replikujące się w przypadku awarii?

Pokażę Ci dokładnie jak w prosty sposób można to zrealizować. Zobacz demo autoscalingu na AWS.

 

Dla kogo jest to nagranie?

Dla administratorów, którzy chcą zacząć swoją przygodę z chmurą AWS

Dla programistów, którzy chcieliby wiedzieć jak w prosty sposób zabezpieczyć swoje aplikacje przed awarią

Dla wszystkich, których interesują najnowsze technologie i trendy w informatyce

Czego możesz się spodziewać w środku?

W nagraniu przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces tworzenia serwera IIS w systemie Windows 2019 (to tylko przykład, te same kroki można zrobić w systemie Linux). Potem pokażę Ci jak działa taki serwer webowy w AWS z load balancerem i grupą do autoscalingu.

Stworzymy razem super prostą infrastrukturę – serwer webowy (lub kilka) z load balancerem, do tego Target Group, Launch Template i AutoScaling Group. Obiecuję, że będzie łatwo, a efektem będzie solidny system do wspierania bezawaryjności aplikacji webowych.

Dlaczego stworzyłem to video?

Wielu osobom tworzenie infrastruktury serwerowej kojarzy się ze skomplikowanymi systemami sieciowymi, a automatyczna replikacja serwerów po wykryciu awarii niemal z magią.

Dlatego postanowiłem pokazać, że aktualnie na chmurze AWS takie rzeczy są bardzo proste i w kilku krokach jesteśmy w stanie stworzyć samonaprawiający się system do wspomagania aplikacji webowych.

Tomek Sapalski

Od 20 lat pracuję zawodowo w IT. To co mnie wyróżnia to fakt, że potrafię zrozumieć zaawansowane technologie informatyczne i w bardzo prosty sposób je wytłumaczyć. Uwielbiam pracę z ludźmi i dzielenie się swoją wiedzą.

Po studiach zaczynałem swoją karierę jako programista. Byłem też szefem zespołów, wdrażałem nowe technologie w małych startupach i wielkich korporacjach. Integrowałem systemy, przenosiłem firmy do chmury, ale przede wszystkim zawsze byłem mentorem dla osób, które chciały się uczyć innowacyjnych technologii.

Na codzień pracuję jako Solution Architect, wymyślam i wdrażam systemy, które rozwiązują realne problemy biznesowe.

Uwielbiam być brakującym ogniwem między IT, a biznesem.

Od kilku ostatnich lat pasja do dzielenia się swoją wiedzą wychodzi u mnie na pierwszy plan. Prowadzę własną firmę w której tworzę kursy online dla osób zaczynających pracę w technologiach chmurowych. Jestem trenerem, autorem kursów IT, doradzam też ludziom jak znaleźć swoje miejsce w branży IT i rozwijać swoją karierę.

tomek-sapalski-zdjecie