fbpx
Select Page

Pobierz bezpłatne nagranie

Twoja pierwsza strona na serwerze w AWS (Windows i Linux)

 

Nagranie video gdzie pokazuję krok po kroku jak stworzyć swoją pierwszą stronę na serwerze (Windows i Linux) w chmurze AWS.

Dowiesz się w jaki sposób można stworzyć swój pierwszy serwer webowy, postawić na nim prostą stronę i pokazać ją światu.

twoja pierwsza strona na serwerze w aws

Chcesz tworzyć własne strony internetowe na chmurze, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Pokażę Ci dokładnie jak w prosty sposób można to zrealizować. Zobacz jak stworzyć serwer, zainstalować na nim oprogramowanie web serwera i skonfigurować, żeby Twoja strona była dostępna publicznie.

 

Dla kogo jest to nagranie?

Dla programistów i DevOpsów, którzy chcą tworzyć serwery webowe i umieszczać na nich aplikacje internetowe

Dla osób, które zaczynają się uczyć AWS i chciałyby zobaczyć jak tworzyć proste strony internetowe na chmurze

Dla wszystkich, których interesują najnowsze technologie i trendy w informatyce

Czego możesz się spodziewać w środku?

W nagraniu przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces tworzenia nowego serwera w systemach Windows oraz Linux.

Zainstalujemy web serwer (IIS oraz Apache) i skonfigurujemy serwer tak, żeby był dostępny publicznie. A potem zobaczysz swoją pierwszą stronę na chmurze.

Dlaczego stworzyłem to video?

Wielu programistów ciągle jeszcze tworzy aplikacje internetowe “do szuflady” lub na serwerach “w piwnicy”. Nie wiedzą, że chmura AWS pozwala w bardzo prosty sposób tworzyć serwery i umieszczać na nich strony internetowe dostępne dla każdego, kto podłączony jest do internetu.

Dlatego postanowiłem pokazać, że jest to bardzo proste. Stworzenie serwera i umieszczenie swojej pierwszej strony nie zajmie Ci więcej niż 5 minut.

Tomek Sapalski

Od 20 lat pracuję zawodowo w IT. To co mnie wyróżnia to fakt, że potrafię zrozumieć zaawansowane technologie informatyczne i w bardzo prosty sposób je wytłumaczyć. Uwielbiam pracę z ludźmi i dzielenie się swoją wiedzą.

Po studiach zaczynałem swoją karierę jako programista. Byłem też szefem zespołów, wdrażałem nowe technologie w małych startupach i wielkich korporacjach. Integrowałem systemy, przenosiłem firmy do chmury, ale przede wszystkim zawsze byłem mentorem dla osób, które chciały się uczyć innowacyjnych technologii.

Na codzień pracuję jako Solution Architect, wymyślam i wdrażam systemy, które rozwiązują realne problemy biznesowe.

Uwielbiam być brakującym ogniwem między IT, a biznesem.

Od kilku ostatnich lat pasja do dzielenia się swoją wiedzą wychodzi u mnie na pierwszy plan. Prowadzę własną firmę w której tworzę kursy online dla osób zaczynających pracę w technologiach chmurowych. Jestem trenerem, autorem kursów IT, doradzam też ludziom jak znaleźć swoje miejsce w branży IT i rozwijać swoją karierę.

tomek-sapalski-zdjecie